BREAKING NEWS

Κύπελλο Ελλάδος: Δυσάρεστη έκπληξη για την ΑΕΚ στην αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής.

Περιπέτεια για την "ένωση", που αν και προηγήθηκε 0-2, ισοφαρίστηκε σε 2-2, απ την Αναγέννηση Καρδίτσας, για την 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος.

Στο 36ο λεπτό ο Τσέχος Πέκχαρτ, άνοιξε το σκορ και με την έναρξη του 2ου μέρους πέτυχε με γκολ απ τ αποδυτήρια το 0-2.

Οι γηπεδούχοι της Καρδίτσας, δεν το έβαλαν κάτω και σταδιακά ισορρόπησαν το παιχνίδι.

Στο 67ο λεπτό ο Τζέκος, μείωσε αρχικά σε 1-2, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Φέτση, ενώ η ισοφάριση ήρθε στο 76', με κεφαλιά του Μάιγκα.

Έξαλλοι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων, ενώ η Α.Ε.Κ., πραγματοποίησε ακόμη μια κακή εμφάνιση όπως τον τελευταίο καιρό.