BREAKING NEWS

Euroleague: Ηγέτης ο Σλούκας στη νίκη της Φενέρμπαχτσε με Ρεάλ

Η Φενέρμπαχτσε άνοιξε «λογαριασμό» στους αγώνες της με τη Ρεάλ Μαδρίτης για τα προημιτελικά της Ευρωλίγκας, καθώς με ηγέτη τον Σλούκα νίκησε τους Ισπανούς με 75-69 στην Κωνσταντινούπολη.

Ο Έλληνας διεθνής σημείωσε 17 πόντους, όντας σχεδόν αλάνθαστος (1/1 τρίποντο, 2/2 βολές, 6/7 δίποντα) και κράτησε τη Ρεάλ όταν επιχείρησε την αντεπίθεσή της στην τρίτη περίοδο και με επιμέρους σκορ 23-10 προηγήθηκε 52-51.

Ο Σλούκας σημείωσε τους 10 από τους 17 πόντους του στο τέταρτο δεκάλεπτο και επανέφερε ισορροπία στην ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε για τους Τούρκους και ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς, που είχε ένα καθοριστικό τρίποντο 1,5 λεπτό πριν τη λήξη, κάνοντας το 72-64, ενώ από τη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτος σκόρερ ήταν ο Ρέγες με 13 πόντους.

Πηγή: Ναυτεμπορική