BREAKING NEWS

Super League: Το ματς της χρονιάς στην Τούμπα, αυτοκτόνησε ο ΠΑΟΚ.

Όλα ξεκίνησαν τέλεια στην Τούμπα, με τον Π.Α.Ο.Κ. να προέρχεται απ το "διπλό", στο <Αρτέμιο Φράνκι> με τους "Βιόλα".

Ιδανικό ξεκίνημα με γκολ του Ροντρίγκεζ, απ τα αποδυτήρια (3ο λεπτό) , ενω στο 27 ο Ευθύμιος Κουλούρης, έγραψε και το 2-0.

Μάλιστα ο Κουλούρης, έχασε 2 ακόμη κλασσικές ευκαιρίες στο 30ο λεπτό, αφού έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ 10 λεπτά αργότερα βρήκε δοκάρι.

Στην επανάληψη, όλα πήγαν στραβα, με τραυματισμούς, αποβολές και λάθη επί λαθών.

Ο Λε Ταλέκ, στο 53ο λεπτό μείωσε για τον Ατρόμητο,με κεφαλιά, σε 3-1 μετά από έξοχη σέντρα του Μπίτολο.

Ο Π.Α.Ο.Κ. , που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, πέτυχε στο 69ο λεπτό και το 3-1, με προβολή του Μυστακίδη, μετά την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα του Ατρομήτου, στην εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα.

Μέχρι εκεί, όλα έδειχναν ότι ο "δικέφαλος", πήρε τους 3 βαθμούς και μείωνε στους 8 τη διαφορά απ τον Ολυμπιακό.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ξεκίνησε η καταστροφή, πρώτα με τους τραυματισμούς των Γλύκου και Ροντρίγκεζ και στη συνέχεια με τον Κάνιες, να διώχνει με το χέρι την μπάλα πριν αυτή περάσει την γραμμή και ν αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα.

Στο πέναλτι, ο Ούμπιδες, δεν λάθεψε, ο Ατρόμητος μείωσε σε 3-2 και ξαναμπήκε στο παιχνίδι.

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, που είχε περάσει λίγα λεπτά πριν στον αγωνιστικό χώρο, ισοφάρισε στο 86 σε 3-3, ενώ στις καθυστερήσεις πια ο Τόνσο, έκανε την απόλυτη ανατροπή, χαρίζοντας το 3ποντο στην ομάδα του Περιστερίου, με τους οπαδούς του Π.Α.Ο.Κ. να αποδοκιμάζουν έντονα τους παίκτες.