BREAKING NEWS

ΠΑΣ Γιάννινα: Συνεχίζει να εντυπωσιάζει, βρίσκεται στην 2η θέση.

Ο "Άγιαξ της Ηπείρου" , συνεχίζει τις καλές του εμφανίσεις, καθώς επικράτησε και της Βέροιας, με 2-0, σκαρφαλώνοντας έτσι στην 2η θέση της βαθμολογίας της Super League.

Κόντε, στο 39ο λεπτό και Κοζορώνης στο 90', σκόραραν για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη, που έχασαν ακόμη 5 ευκαιρίες να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, με την Βέροια να μην μπορεί να δημιουργήσει ούτε μια κλασσική ευκαιρία.

Οι φιλοξενούμενοι, εκτός απ την κακή εμφάνιση, αμυντικά και επιθετικά, αγωνίστηκαν απ το 61ο λεπτό με 10 παίκτες. καθώς μια αψυχολόγητη ενέργεια του Παντελή Καπετάνου (έριξε κουτουλιά στον αντίπαλό του), ήτανε αρκετή για να αποβληθεί, με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Με τον Ζάϊρο να χει δοκάρι στο 0-0 και τους Γιάκο, Κόντε να χάνουν κλασσικές ευκαιρίες, η ομάδα των Ιωαννίνων, δεν πέτυχε μεγαλύτερη νίκη απ το 2-0, αν και θα μπορούσε.